office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
  • Wyprzedaż!
Płytka przedsionkowa dr Hinz I z kuleczką
  • Płytka przedsionkowa dr Hinz I z kuleczką
  • Płytka przedsionkowa dr Hinz I z kuleczką

Płytka przedsionkowa dr Hinz I z kuleczką podniebienną

208,00 zł

(208,00 zł szt)

Brutto

Wysoka pozycja kuleczki w tej płytce przedsionkowej wymusza ruch poprzednio-wznoszący języka, jaki obserwujemy przy wymowie głosek dziąsłowych sz,cz,ż, dż, t,d, n oraz l, r. Dr Hinz proponuje wczesne ćwiczenie pozycji posturalnej języka - czaszkowej, która jest niezbędna dla prawidłowej produkcji dźwiękowej i połykania.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Płytka przedsionkowa dr Hinz rozmiar I z kuleczką

ZASTOSOWANIE: w profilaktyce i terapii obniżenia napięcia mięśniowego języka lub słabą kontrolą neuromuskularną w obrębie jamy ustnej. Może to skutkować zaleganiem na dnie jamy ustnej- swoista bezwładnością, nieumiejętnością elewacji do podniebienia, brakiem świadomości kinestetycznej, a co się z tym wiąże z problemami w karmieniu i rozwoju mowy. Wysoka pozycja kuleczki wymusza ruch poprzednio-wznoszący języka, jaki obserwujemy przy wymowie głosek dziąsłowych sz,cz,ż, dż oraz l, r.

GRUPY PACJENTÓW: dzieci z zespołem Downa, MPD oraz z rozszczepem podniebienia. Stosuje się je u dzieci ze wadami zgryzu sprzężonymi z seplenieniem.

KORZYŚCI STOSOWANIA PŁYTKI PRZEDSIONKOWEJ dr Hinz I z kuleczką podniebienną: płytka przedsionkowa jest doskonałym uzupełnieniem bieżącej terapii dziecka w gabinecie logopedycznym, wielogodzinne jej stosowanie dokonuje przeprogramowania ruchu języka i wymusza prawidłową jego pozycję, a także właściwą pozycję warg i żuchwy.

ATEST CE

STOSOWANIE PŁYTKI MUSI ZOSTAĆ SKONSULTOWANE Z ORTODONTĄ!

OP0006
2 Przedmioty

Arkusz danych

powierzchnia
gładka
kolor
multicolor
materiał
metal/tworzywo
multimedia
instrukcja

Specyficzne odniesienia

Pobieranie

ORAL SCREEN PEARL

Instrukcja w językach obcych do płytki przedsionkowej z kuleczką Dr Hinz

Pobieranie (755.53KB)

Może ci się spodobać również

Powiązane posty na blogu