office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
...gdy się ma odpowiednie narzędzia. Na filmie prezentujemy ćwiczenia ruchu języka do tyłu i do gór...
 (1)
ZAPISZ SIĘ DO TOWARZYSTWA!
Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw standardom zawodowym, mając też na uwadze coraz więks...
 (3)
UKRAINA POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!
UKRAINA POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!
Nikt nie może uwierzyć, że w 21 wieku, po doświadczeniach II wojny światowej Rosja- kraj w Europie ...
 (2)
DANI the DRAGON - tylko w najlepszych kolorach
DANI the DRAGON - tylko w najlepszych kolorach
A może te barwy jigglera od Talk Tools to dobra wróżba? Gdybyż dziecięce sztuczki wyobraźni mogł...
 (5)
FUNCTIONAL REMEDIATION OF TOT's- SPRAWY ORGANIZACYJNE
FUNCTIONAL REMEDIATION OF TOT's- SPRAWY ORGANIZACYJNE
Warsztaty rozpoczynamy o godzinie 11, kończymy sesja Q/A około 17 30. LINKI DO WEBINARU ZOSTAŁY ...
 (11)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

TERAPIA POZYCJI ORALNEJ TALK TOOLS

Terapia Pozycji Oralnej to flagowa idea Talk Tools. Stoją za nią amerykańskie badania i doświadczenie kliniczne logopedów skupionych wokół Sary Rosenfeld Johnson, m. in Lori Overland - specjalistki od karmienia, Robyn Merkel-Walsh - od sygmatyzmu i Renee Roy Hill od apraksji mowy. Mieliśmy ten zaszczyt, że organizowaliśmy jako przedstawiciel Talk Tools w Polsce (5-krotnie) szkolenia, i część naszych rodzimych logopedów posiada uprawnienia nawet II stopnia (intermediate) do wykonywania OPT.

Aktywne filtry

 • FLECIK 11

  22,50 zł

  Flecik wymagający zaokrąglenia ust, mocnego napięcia policzków i mięśnia okrężnego oraz podparcia oddechowego.

  W hierarchii TALK TOOLS podobna tuba - o długości większej o około 2 cm z identycznym ustnikiem stosowana jest jako gwizdek przedostatni, a więc dosyć trudny.

  Oryginalny długi FLECIK 11 znajduje się w Zestawie flecików do Terapii Pozycji Oralnej TALK TOOLS.

 • FLECIK 9

  10,00 zł

  W hierarchii TALK TOOLS  dosyć trudny gwizdek z ustnikiem okrągłym wymagający zaokrąglenia ust, napięcia policzków i mocnego podparcia do wywołania dźwięku.

 • FLECIK 10

  16,00 zł

  FLECIK 10- gwizdek- samolocik wymagający podparcia oddechowego i mocnego zwarcia ust;(Dawniej tym numerem w hierarchii OPT opatrzona była Magiczna piłeczka, tak samo trudna i wymagająca podparcia jak i samolocik.)

 • FLECIK 12

  22,50 zł

  Flecik logopedyczny z rozwijaną papierową tubką, numer 12 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ. Cena za komplet 3 sztuk.

 • Słomka logopedyczna nr 8

  16,50 zł

  Słomka do Terapii Pozycji Oralnej nr 8- najtrudniejsza słomka w hierarchii Talk Tools składa się z trzech elementów, które składa się przy pomocy przezroczystych łączników. Zastosuj ją w  terapii dysfagii- ćwiczeniach picia przez słomki i połykania, ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach praksji języka i warg.

 • Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  136,00 zł 160,00 zł -15%

  Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera 12 flecików i dmuchawek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS.

 • Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  185,00 zł

  Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera słomek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS do terapii mowy i karmienia. Zawiera szczegółowy instruktaż postępowania. Stosowanie hierarchii słomek jest szczególnie przydatne w usprawnianiu wargi retrakcji języka.

 • FLECIK 8

  14,00 zł

  Flecik 8 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- duża ciuchcia do ćwiczenia zamykania ust; przygotowanie do artykulacji dźwięków dwuwargowych oraz wymagających użycia dolnej warg: f, w, fi, wi;

 • Słomka logopedyczna nr 7

  14,50 zł

  Słomka 7 do Terapii  Pozycji Oralnej jest prawdziwym wyzwaniem dla ćwiczących ssanie! 5 poważnych pętli stanowi znaczne utrudnienie.

  Pamiętajmy, aby po diagnozie problemów z ssaniem lub retrakcją języka zawsze zaczynać ćwiczenia od etapu, z którym Pacjent sobie radzi dobrze.

 • Słomka logopedyczna nr 6

  14,50 zł

  Słomka 6 do Terapii Pozycji Oralnej ze złożonymi pętlami, dla dzieci ze słabym ssaniem możźe być rzeczywiście trudna, ale zastosowana w hierarchii na odpowiednim etapie ćwiczeń będzie doskonałym narzędziem sukcesu!

 • Słomka logopedyczna nr 5

  14,50 zł

  Słomka 5 w hierarchii Terapii Pozycji Oralnej rozpoczyna naukę picia długosekwencyjnego.

 • Słomka logopedyczna nr 4

  14,50 zł

  Słomka 4 do Terapii Pozycji Oralnej z trzema pętlami, ostatnia przed przejściem do picia długosekwencyjnego zapewnia już dosyć konkretne utrudnienie. Stosowanie słomek terapeutycznych w hierarchii zapewnia sukcesy w cofnięciu języka, co jest podstawą dla dalszej terapii logopedycznej.

 • Słomka logopedyczna nr 3

  14,50 zł

  Słomka nr 3 w hierarchii słomek OPT. Ma grubsze ścianki, trzy pętle i jest nieco dłuższa niż pozostałe słomki. Używana może być wielokrotnie, również przez Pacjentów z mocnym zagryzaniem. 

 • Słomka 2

  14,00 zł

  Słomka nr 2w hierarchii słomek OPT, znacznie krótsza niż pozostałe; zastosuj ją w hierarchii podczas terapii seplenienia międzyzebowego lub w ćwiczeniach ssania i cofnięcia języka.

 • Słomka logopedyczna nr 1

  12,00 zł

  Słomka nr 1w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT); najłatwiejsza ze słomek zawierająca lip bloka w formie maskotki; najłatwiejsza do ćwiczenia ssania.

 • FLECIK 7

  11,00 zł

  FLECIK nr 7w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT), tzw. gwizdek- syrena ZASTOSOWANIE: zaokrąglanie i protruzja warg, ćwiczenia oddechowe.

 • FLECIK 6

  10,00 zł

  FLECIK nr 6w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT).Gwizdek przygotowuje do zaokrąglania ust, a więc do głosek dziąsłowych lub II poziom ćwiczeń protruzji i zaokrąglania ust.

 • FLECIK 5

  10,00 zł

  FLECIK nr 5w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Ustnik płaski-( wymaga zaciśnięcia warg). Dziurki umieszczone z góry instrumentu umożliwiają modulację dźwięku, stąd maluch jest doskonale motywowany do przedłużania wydechu i lepszej gospodarki powietrzem.

 • FLECIK 4

  10,00 zł

  FLECIK nr 4w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Dmuchnięcie w ten zabawnie wyglądający gwizdek uruchamia ruch wiatraczka. Ustnik płaski- wymaga zaciśnięcia warg.

 • FLECIK 3

  23,00 zł

  FLECIK nr 3 w hierarchii TERAPII OPOZYCJI ORALNEJ (OPT); przesuwanie tylną zatyczką powoduje modulację dźwięku. Doskonały do ćwiczeń wydłużania fazy wydechowej, ćwiczenia samogłosek i głosek dwuwargowych.

 • FLECIK 2

  10,00 zł

  FLECIK nr 2w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT).Narzędzie przypomina harmonijkę ustną. Wymagane jest już minimalne podparcie oddechowe, tym bardziej że harmonijka może służyć do łączenia kilku różnych dźwięków i tworzenia melodii. 

 • FLECIK 1

  10,00 zł

  FLECIK nr 1w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- najłatwiejszy, do wywołania dźwięku wystarczy podparcie terapeuty w okolicach przepony.