office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

Wkrótce w magazynie...
Wkrótce w magazynie...
TalkTools® Sensi Tip Grip- szpatułka logopedyczna w różnych wcieleniach: do karmienia, do masażu i ...
 (5)
Specjalisto OPT- ZADBAJ O PRESTIŻ KOMPETENCJI!
Specjalisto OPT- ZADBAJ O PRESTIŻ KOMPETENCJI!
Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw standardom zawodowym, mając też na uwadze coraz więks...
 (1)
TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
...gdy się ma odpowiednie narzędzia. Na filmie prezentujemy ćwiczenia ruchu języka do tyłu i do gór...
 (13)
UKRAINA POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!
UKRAINA POTRZEBUJE TWOJEGO WSPARCIA!
Nikt nie może uwierzyć, że w 21 wieku, po doświadczeniach II wojny światowej Rosja- kraj w Europie ...
 (9)
DANI the DRAGON - tylko w najlepszych kolorach
DANI the DRAGON - tylko w najlepszych kolorach
A może te barwy jigglera od Talk Tools to dobra wróżba? Gdybyż dziecięce sztuczki wyobraźni mogł...
 (5)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

TERAPIA POZYCJI ORALNEJ TALK TOOLS

Terapia Pozycji Oralnej to flagowa idea Talk Tools. Stoją za nią amerykańskie badania i doświadczenie kliniczne logopedów skupionych wokół Sary Rosenfeld Johnson, m. in Lori Overland - specjalistki od karmienia, Robyn Merkel-Walsh - od sygmatyzmu i Renee Roy Hill od apraksji mowy. Mieliśmy ten zaszczyt, że organizowaliśmy jako przedstawiciel Talk Tools w Polsce (5-krotnie) szkolenia, i część naszych rodzimych logopedów posiada uprawnienia nawet II stopnia (intermediate) do wykonywania OPT.

Aktywne filtry

 • FLECIK 11

  22,50 zł

  Flecik wymagający zaokrąglenia ust, mocnego napięcia policzków i mięśnia okrężnego oraz podparcia oddechowego.

  W hierarchii TALK TOOLS podobna tuba - o długości większej o około 2 cm z identycznym ustnikiem stosowana jest jako gwizdek przedostatni, a więc dosyć trudny.

  Oryginalny długi FLECIK 11 znajduje się w Zestawie flecików do Terapii Pozycji Oralnej TALK TOOLS.

 • FLECIK 9

  7,00 zł 10,00 zł -30%

  W hierarchii Talk Tools® jest to dosyć trudny gwizdek z ustnikiem okrągłym, wymagający zaokrąglenia ust, napięcia policzków i mocnego podparcia do wywołania dźwięku.

 • FLECIK 10

  17,00 zł

  Gwizdek logopedyczny 10 zastapił w hierarchii MAGIC BALL, czyli magiczną piłeczkę. Jest gwizdkiem trudnym , bo wymaga mocnego podparcia oddechowego i umiejętności zaokrąglania warg w dzióbek.

 • FLECIK 12

  22,50 zł

  Flecik logopedyczny z rozwijaną papierową tubką, numer 12 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ. Cena za komplet 3 sztuk.

 • Słomka 8

  18,00 zł

  Słomka do Terapii Pozycji Oralnej nr 8- najtrudniejsza słomka w hierarchii TalkTools® składa się z trzech elementów, które składa się przy pomocy przezroczystych łączników. Zastosuj ją w  terapii dysfagii- ćwiczeniach picia przez słomki i połykania, ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach praksji języka i warg.

 • Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  169,00 zł

  Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera 12 flecików i dmuchawek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS.

 • Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  190,00 zł

  Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera słomek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS do terapii mowy i karmienia. Zawiera szczegółowy instruktaż postępowania. Stosowanie hierarchii słomek jest szczególnie przydatne w usprawnianiu wargi retrakcji języka.

 • FLECIK 8

  15,00 zł

  Flecik 8 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- duża ciuchcia do ćwiczenia czucia pozycji i zamykania ust; przygotowanie do artykulacji dźwięków dwuwargowych oraz wymagających użycia dolnej warg: f, w, fi, wi. W ten gwizdek naprawdę już trzeba mocno dmuchnąć, żeby był efekt! Dźwięk wywołany przy pomocy ciuchci brzmi troszkę jak sowa, ma dużo niskich formantów.

 • Słomka 7

  15,00 zł

  Słomka 7 do Terapii  Pozycji Oralnej jest prawdziwym wyzwaniem dla ćwiczących ssanie! 5 poważnych pętli stanowi znaczne utrudnienie.

  Pamiętajmy, aby po diagnozie problemów z ssaniem lub retrakcją języka zawsze zaczynać ćwiczenia od etapu, z którym Pacjent sobie radzi dobrze.

 • Słomka 6

  15,00 zł

  Słomka 6 do Terapii Pozycji Oralnej ze złożonymi pętlami, dla dzieci ze słabym ssaniem możźe być rzeczywiście trudna, ale zastosowana w hierarchii na odpowiednim etapie ćwiczeń będzie doskonałym narzędziem sukcesu!

 • Słomka 5

  15,00 zł

  Słomka 5 w hierarchii Terapii Pozycji Oralnej rozpoczyna naukę picia długosekwencyjnego. TalkTools® proponuje stosowanie słomek wymagających różnych umiejętności ssania dla ćwiczenia retrakcji i stabilizacji języka.

 • Słomka 4

  15,00 zł

  Słomka 4 do Terapii Pozycji Oralnej z trzema pętlami, ostatnia przed przejściem do picia długosekwencyjnego zapewnia już dosyć konkretne utrudnienie. Stosowanie słomek terapeutycznych w hierarchii zapewnia sukcesy w cofnięciu języka, co jest podstawą dla dalszej terapii logopedycznej.

 • Słomka 3

  15,00 zł

  Słomka nr 3 w hierarchii słomek OPT TalkTools®. Ma grubsze ścianki, pętle i jest nieco dłuższa niż pozostałe słomki. Używana może być wielokrotnie, również przez Pacjentów z mocnym zagryzaniem. 

 • Słomka 2

  15,00 zł

  Słomka nr 2w hierarchii słomek OPT, znacznie krótsza niż pozostałe; zastosuj ją w hierarchii podczas terapii seplenienia międzyzebowego lub w ćwiczeniach ssania i cofnięcia języka.

 • Słomka 1 ŚMIESZNY STWOREK

  13,00 zł

  Słomka nr 1 w hierarchii słomkowej TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT), zawierająca lip bloka w formie maskotki; najłatwiejsza do ćwiczenia ssania.

 • FLECIK 7

  11,00 zł

  FLECIK nr 7 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ, tzw. gwizdek- syrena ZASTOSOWANIE: zaokrąglanie i protruzja warg, ćwiczenia oddechowe.

 • FLECIK 6

  11,00 zł

  FLECIK nr 6 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Gwizdek przygotowuje do zaokrąglania ust, a więc do głosek dziąsłowych lub II poziom ćwiczeń protruzji i zaokrąglania ust. Zastosuj na zmianę ze szpatułka płaską do ćwiczeń motoryki mięśnia okrężnego.

 • FLECIK 5

  11,00 zł

  FLECIK nr 5w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Ustnik płaski-( wymaga zaciśnięcia warg). Dziurki umieszczone z góry instrumentu umożliwiają modulację dźwięku, stąd maluch jest doskonale motywowany do przedłużania wydechu i lepszej gospodarki powietrzem.

 • FLECIK 4

  11,00 zł

  Dmuchnięcie w ten zabawnie wyglądający gwizdek uruchamia ruch wiatraczka a płaski ustnik - wymaga zaciśnięcia warg. Myślałby jednak ktoś, że to takie łatwe. Otóż, nie można go wsunąć zbyt głęboko do ust, bo łatwo można zatkać dziurkę wylotu powietrza, więc dodatkowo ćwiczymy kinestetykę. Z efektywnymi pomocami logopedycznymi terapia robi się sama.

 • FLECIK 3

  25,00 zł

  FLECIK nr 3 w hierarchii TERAPII OPOZYCJI ORALNEJ (OPT); przesuwanie tylną zatyczką powoduje modulację dźwięku. Doskonały do ćwiczeń wydłużania fazy wydechowej, ćwiczenia samogłosek i głosek dwuwargowych.

 • FLECIK 2

  10,00 zł

  Ten FLECIK nr 2 w hierarchii gwizdków Talk Tools® przypomina harmonijkę ustną. Wymagane jest już minimalne podparcie oddechowe, tym bardziej że harmonijka może służyć do łączenia kilku różnych dźwięków i tworzenia melodii. 

 • FLECIK 1

  11,00 zł

  FLECIK nr 1 w hierarchii gwizdków logopedycznych Talk Tools®

  - najłatwiejszy, do wywołania dźwięku wystarczy podparcie terapeuty w okolicach przepony.