office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

Kiedy wędzidełko podjęzykowe jest krótkie...
Kiedy wędzidełko podjęzykowe jest krótkie...
Każdy z logopedów powinien mieć umiejętność określania, czy wędzidełko podjęzykowe wymaga interwenc...
 (0)
Ciach, ciach...Czy wystarczy uwolnić język?
Ciach, ciach...Czy wystarczy uwolnić język?
"The gross oversimplification of tongue tie release has some unfortunate repercussions - everyone s...
 (4)
NAJLEPSZE DO TERAPII MIĘDZYZĘBOWOŚCI?
NAJLEPSZE DO TERAPII MIĘDZYZĘBOWOŚCI?
Zastosuj KRÓLIKA od SPEECH BUDDY, teraz zestaw w ofercie -15% . Jedna z unikalnych szpatułek lo...
 (1)
SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPII KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK
SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPII KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK
UNRAVELING TOT's... po polsku  czyli ZAPRASZAMY NA DWUDNIOWE SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPI...
 (8)
MAM NA IMIĘ DANI...
MAM NA IMIĘ DANI...
...i jestem nowym JIGGLEREM od Talk Tools . Można przy pomocy moich skrzydełek ćwiczyć zamknięcie ...
 (5)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

TERAPIA POZYCJI ORALNEJ TALK TOOLS

Terapia Pozycji Oralnej to flagowa idea Talk Tools. Stoją za nią amerykańskie badania i doświadczenie kliniczne logopedów skupionych wokół Sary Rosenfeld Johnson, m. in Lori Overland - specjalistki od karmienia, Robyn Merkel-Walsh - od sygmatyzmu i Renee Roy Hill od apraksji mowy. Mieliśmy ten zaszczyt, że organizowaliśmy jako przedstawiciel Talk Tools w Polsce (5-krotnie) szkolenia, i część naszych rodzimych logopedów posiada uprawnienia nawet II stopnia (intermediate) do wykonywania OPT.

Aktywne filtry

 • FLECIK 11

  22,50 zł

  Flecik wymagający zaokrąglenia ust, mocnego napięcia policzków i mięśnia okrężnego oraz podparcia oddechowego.

  W hierarchii TALK TOOLS podobna tuba - o długości większej o około 2 cm z identycznym ustnikiem stosowana jest jako gwizdek przedostatni, a więc dosyć trudny.

  Oryginalny długi FLECIK 11 znajduje się w Zestawie flecików do Terapii Pozycji Oralnej TALK TOOLS.

 • FLECIK 9

  9,50 zł

  W hierarchii TALK TOOLS  dosyć trudny gwizdek z ustnikiem okrągłym wymagający zaokrąglenia ust, napięcia policzków i mocnego podparcia do wywołania dźwięku.

 • FLECIK 10

  15,00 zł

  FLECIK 10- gwizdek- samolocik wymagający podparcia oddechowego i mocnego zwarcia ust;(Dawniej tym numerem w hierarchii OPT opatrzona była Magiczna piłeczka, tak samo trudna i wymagająca podparcia jak i samolocik.)CE

 • FLECIK 12

  22,50 zł

  Flecik logopedyczny z rozwijaną papierową tubką, numer 12 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ. Cena za komplet 3 sztuk.

 • Słomka 8

  15,50 zł

  Słomka nr 8- najtrudniejsza słomka w hierarchii Talk Tools składa się z trzech elementów, które łączy się przy pomocy przezroczystych gumek. ZASTOSOWANIE: terapia dysfagii- ćwiczenia picia przez słomki i połykania, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia praksji warg.

 • Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  150,00 zł

  Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera 12 flecików i dmuchawek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS.

 • Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  170,00 zł

  Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera słomek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS do terapii mowy i karmienia. Zawiera szczegółowy instruktaż postępowania. Stosowanie hierarchii słomek jest szczególnie przydatne w usprawnianiu wargi retrakcji języka.

 • FLECIK 8

  13,00 zł

  Flecik 8 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- duża ciuchcia do ćwiczenia zamykania ust; przygotowanie do artykulacji dźwięków dwuwargowych oraz wymagających użycia dolnej warg: f, w, fi, wi;

 • Słomka 7

  13,50 zł

  Słomka 7 do Terapii  Pozycji Oralnej jest prawdziwym wyzwaniem dla ćwiczących ssanie! 5 poważnych pętli stanowi znaczne utrudnienie. Pamiętajmy, aby po diagnozie problemów z ssaniem lub retrakcją języka zawsze zaczynać ćwiczenia od etapu, z którym Pacjent sobie radzi dobrze.

 • Słomka 6

  13,50 zł

  Słomka 6 do Terapii Pozycji Oralnej ze złożonymi pętlami, trudna dla dzieci ze słabym ssaniem.

 • Słomka 5

  13,50 zł

  Słomka 5 do Terapii Pozycji Oralnej rozpoczyna naukę picia długosekwencyjnego.

 • Słomka 4

  13,50 zł

  Słomka 4 do Terapii Pozycji Oralnej z trzema pętlami, ostatnia przed przejściem do picia długosekwencyjnego.

 • Słomka 3

  13,50 zł

  Słomka nr 3 w hierarchii słomek OPT. Ma grubsze ścianki niż pozostałe słomki, stąd używana może być wielokrotnie, również przez Pacjentów z mocnym zagryzaniem. Sprzedawana jest bez nakładek blokujących.

 • Słomka 2

  13,50 zł

  Słomka nr 2w hierarchii słomek OPT, znacznie krótsza niż pozostałe; UWAGA: Słomka jest sprzedawana bez nakładek blokujących.

 • Słomka 1 ŚMIESZNY STWOREK

  11,50 zł

  Słomka nr 1w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT); najłatwiejsza ze słomek zawierająca lip bloka w formie maskotki. ZASTOSOWANIE: słomka o najszerszym zastosowaniu logopedycznym: do ćwiczeń oddechowych: dmuchania i wdechowych, ustnego toru oddechowego; najłatwiejsza do ćwiczenia ssania.

 • FLECIK 7 do Terapii Pozycji Oralnej

  10,00 zł

  FLECIK nr 7w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT), tzw. gwizdek- syrena ZASTOSOWANIE: zaokrąglanie i protruzja warg, ćwiczenia oddechowe.

 • FLECIK 6

  9,50 zł

  FLECIK nr 6w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT).Gwizdek przygotowuje do zaokrąglania ust, a więc do głosek dziąsłowych lub II poziom ćwiczeń protruzji i zaokrąglania ust.

 • FLECIK 5

  9,50 zł

  FLECIK nr 5w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Ustnik płaski-( wymaga zaciśnięcia warg). Dziurki umieszczone z góry instrumentu umożliwiają modulację dźwięku, stąd maluch jest doskonale motywowany do przedłużania wydechu i lepszej gospodarki powietrzem.

 • FLECIK 4

  9,50 zł

  FLECIK nr 4w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Dmuchnięcie w ten zabawnie wyglądający gwizdek uruchamia ruch wiatraczka. Ustnik płaski- wymaga zaciśnięcia warg.

 • FLECIK 3 do terapii Pozycji Oralnej

  21,00 zł

  FLECIK nr 3 w hierarchii TERAPII OPOZYCJI ORALNEJ (OPT); przesuwanie tylną zatyczką powoduje modulację dźwięku. Doskonały do ćwiczeń wydłużania fazy wydechowej, ćwiczenia samogłosek i głosek dwuwargowych.

 • FLECIK 2

  9,50 zł

  FLECIK nr 2w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT).Narzędzie przypomina harmonijkę ustną. Wymagane jest już minimalne podparcie oddechowe, tym bardziej że harmonijka może służyć do łączenia kilku różnych dźwięków i tworzenia melodii. 

 • FLECIK 1

  9,50 zł

  FLECIK nr 1w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- najłatwiejszy, do wywołania dźwięku wystarczy podparcie terapeuty w okolicach przepony.