office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

Powracające wysiękowe zapalenia ucha?
Powracające wysiękowe zapalenia ucha?
Kilka faktów mających znaczenie dla logopedów, zwłaszcza diagnozujących w poradniach... TO może prz...
 (0)
Testuj na sobie!
Testuj na sobie!
Logopedo! Niektóre narzędzia logopedyczne warto wypróbować na sobie. Ja zaczynałem od magicznej pił...
 (1)
WARSZTATY ORAL PLACEMENT THERAPY - III poziom
WARSZTATY ORAL PLACEMENT THERAPY - III poziom
Ze szczególną radością chcę ogłosić Państwu, że we wrześniu będziemy gościć w Polsce Monicę Purdy z...
 (1)
OBIEKTYWNIE?- TYLKO Z IOPI!
OBIEKTYWNIE?- TYLKO Z IOPI!
Rynek medyczny w Europie wymaga dostosowania produktów z innych części świata do wewnętrznych regu...
 (15)
WIĘCEJ ZA TYLE SAMO? U nas!
WIĘCEJ ZA TYLE SAMO? U nas!
Większa i cięższa kulka oznacza lepszy feedback sensoryczny. Amerykanie piszą, że podzielili proces...
 (3)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

TERAPIA POZYCJI ORALNEJ TALK TOOLS

Terapia Pozycji Oralnej to flagowa idea Talk Tools. Stoją za nią amerykańskie badania i doświadczenie kliniczne logopedów skupionych wokół Sary Rosenfeld Johnson, m. in Lori Overland - specjalistki od karmienia, Robyn Merkel-Walsh - od sygmatyzmu i Renee Roy Hill od apraksji mowy. Mieliśmy ten zaszczyt, że organizowaliśmy jako przedstawiciel Talk Tools w Polsce (5-krotnie) szkolenia, i część naszych rodzimych logopedów posiada uprawnienia nawet II stopnia (intermediate) do wykonywania OPT.

Aktywne filtry

 • FLECIK 11

  22,50 zł

  Flecik wymagający zaokrąglenia ust, mocnego napięcia policzków i mięśnia okrężnego oraz podparcia oddechowego.

  W hierarchii TALK TOOLS podobna tuba - o długości większej o około 2 cm z identycznym ustnikiem stosowana jest jako gwizdek przedostatni, a więc dosyć trudny.

  Oryginalny długi FLECIK 11 znajduje się w Zestawie flecików do Terapii Pozycji Oralnej TALK TOOLS.

 • FLECIK 9

  10,00 zł

  W hierarchii Talk Tools® jest to dosyć trudny gwizdek z ustnikiem okrągłym, wymagający zaokrąglenia ust, napięcia policzków i mocnego podparcia do wywołania dźwięku.

 • FLECIK 10

  17,00 zł

  Gwizdek logopedyczny 10 zastapił w hierarchii MAGIC BALL, czyli magiczną piłeczkę. Jest gwizdkiem trudnym , bo wymaga mocnego podparcia oddechowego i umiejętności zaokrąglania warg w dzióbek.

 • FLECIK 12

  22,50 zł

  Flecik logopedyczny z rozwijaną papierową tubką, numer 12 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ. Cena za komplet 3 sztuk.

 • Słomka 8

  18,00 zł

  Słomka do Terapii Pozycji Oralnej nr 8- najtrudniejsza słomka w hierarchii TalkTools® składa się z trzech elementów, które składa się przy pomocy przezroczystych łączników. Zastosuj ją w  terapii dysfagii- ćwiczeniach picia przez słomki i połykania, ćwiczeniach oddechowych, ćwiczeniach praksji języka i warg.

 • Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  169,00 zł

  Zestaw flecików do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera 12 flecików i dmuchawek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS.

 • Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ

  190,00 zł

  Zestaw słomek do TERAPII POZYCJI ORALNEJ zawiera słomek wykorzystywanych zgodnie ze zhierarchizowanym protokołem zaprojektowanym przez specjalistów z TALK TOOLS do terapii mowy i karmienia. Zawiera szczegółowy instruktaż postępowania. Stosowanie hierarchii słomek jest szczególnie przydatne w usprawnianiu wargi retrakcji języka.

 • FLECIK 8

  15,00 zł

  Flecik 8 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT)- duża ciuchcia do ćwiczenia czucia pozycji i zamykania ust; przygotowanie do artykulacji dźwięków dwuwargowych oraz wymagających użycia dolnej warg: f, w, fi, wi. W ten gwizdek naprawdę już trzeba mocno dmuchnąć, żeby był efekt! Dźwięk wywołany przy pomocy ciuchci brzmi troszkę jak sowa, ma dużo niskich formantów.

 • Słomka 7

  15,00 zł

  Słomka 7 do Terapii  Pozycji Oralnej jest prawdziwym wyzwaniem dla ćwiczących ssanie! 5 poważnych pętli stanowi znaczne utrudnienie.

  Pamiętajmy, aby po diagnozie problemów z ssaniem lub retrakcją języka zawsze zaczynać ćwiczenia od etapu, z którym Pacjent sobie radzi dobrze.

 • Słomka 6

  15,00 zł

  Słomka 6 do Terapii Pozycji Oralnej ze złożonymi pętlami, dla dzieci ze słabym ssaniem możźe być rzeczywiście trudna, ale zastosowana w hierarchii na odpowiednim etapie ćwiczeń będzie doskonałym narzędziem sukcesu!

 • Słomka 5

  15,00 zł

  Słomka 5 w hierarchii Terapii Pozycji Oralnej rozpoczyna naukę picia długosekwencyjnego. TalkTools® proponuje stosowanie słomek wymagających różnych umiejętności ssania dla ćwiczenia retrakcji i stabilizacji języka.

 • Słomka 4

  15,00 zł

  Słomka 4 do Terapii Pozycji Oralnej z trzema pętlami, ostatnia przed przejściem do picia długosekwencyjnego zapewnia już dosyć konkretne utrudnienie. Stosowanie słomek terapeutycznych w hierarchii zapewnia sukcesy w cofnięciu języka, co jest podstawą dla dalszej terapii logopedycznej.

 • Słomka 3

  15,00 zł

  Słomka nr 3 w hierarchii słomek OPT TalkTools®. Ma grubsze ścianki, pętle i jest nieco dłuższa niż pozostałe słomki. Używana może być wielokrotnie, również przez Pacjentów z mocnym zagryzaniem. 

 • Słomka 2

  15,00 zł

  Słomka nr 2w hierarchii słomek OPT, znacznie krótsza niż pozostałe; zastosuj ją w hierarchii podczas terapii seplenienia międzyzebowego lub w ćwiczeniach ssania i cofnięcia języka.

 • Słomka 1 ŚMIESZNY STWOREK

  13,00 zł

  Słomka nr 1 w hierarchii słomkowej TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT), zawierająca lip bloka w formie maskotki; najłatwiejsza do ćwiczenia ssania.

 • FLECIK 7

  11,00 zł

  FLECIK nr 7 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ, tzw. gwizdek- syrena ZASTOSOWANIE: zaokrąglanie i protruzja warg, ćwiczenia oddechowe.

 • FLECIK 6

  11,00 zł

  FLECIK nr 6 w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Gwizdek przygotowuje do zaokrąglania ust, a więc do głosek dziąsłowych lub II poziom ćwiczeń protruzji i zaokrąglania ust. Zastosuj na zmianę ze szpatułka płaską do ćwiczeń motoryki mięśnia okrężnego.

 • FLECIK 5

  11,00 zł

  FLECIK nr 5w hierarchii TERAPII POZYCJI ORALNEJ (OPT). Ustnik płaski-( wymaga zaciśnięcia warg). Dziurki umieszczone z góry instrumentu umożliwiają modulację dźwięku, stąd maluch jest doskonale motywowany do przedłużania wydechu i lepszej gospodarki powietrzem.

 • FLECIK 4

  11,00 zł

  Dmuchnięcie w ten zabawnie wyglądający gwizdek uruchamia ruch wiatraczka a płaski ustnik - wymaga zaciśnięcia warg. Myślałby jednak ktoś, że to takie łatwe. Otóż, nie można go wsunąć zbyt głęboko do ust, bo łatwo można zatkać dziurkę wylotu powietrza, więc dodatkowo ćwiczymy kinestetykę. Z efektywnymi pomocami logopedycznymi terapia robi się sama.

 • FLECIK 3

  25,00 zł

  FLECIK nr 3 w hierarchii TERAPII OPOZYCJI ORALNEJ (OPT); przesuwanie tylną zatyczką powoduje modulację dźwięku. Doskonały do ćwiczeń wydłużania fazy wydechowej, ćwiczenia samogłosek i głosek dwuwargowych.

 • FLECIK 2

  10,00 zł

  Ten FLECIK nr 2 w hierarchii gwizdków Talk Tools® przypomina harmonijkę ustną. Wymagane jest już minimalne podparcie oddechowe, tym bardziej że harmonijka może służyć do łączenia kilku różnych dźwięków i tworzenia melodii. 

 • FLECIK 1

  11,00 zł

  FLECIK nr 1 w hierarchii gwizdków logopedycznych Talk Tools®

  - najłatwiejszy, do wywołania dźwięku wystarczy podparcie terapeuty w okolicach przepony.