office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
bloczki do terapii żuchwy
  • Bloczki przeznaczone do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej
  • bloczki do terapii żuchwy

Bloczki żuchwowe twarde

190,00 zł

(190,00 zł szt)

Brutto

Bloczki żuchwowe twarde

(jaw grading bite blocks) przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji.

W metodologii Talk Tools ćwiczenia żuchwy zaczynamy od tubek żuchwowych i gryzaków.

Bloczki żuchwowe wymagają już minimalnej wytrzymałości, która obok siły jest podstawowym parametrem diagnostycznym, dlatego dobrze ich użyć na kolejnym etapie ćwiczeń.

Ilość

Bloczki żuchwowe twarde

ZASTOSOWANIE: bloczki przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji;

W ZESTAWIE: dwa komplety do ćwiczeń z obu stron jamy ustnej; bloczki są różnej grubości do ćwiczeń stabilnej pozycji żuchwy przy wymawianiu głosek na różnej wysokości żuchwy, obszerna, drobiazgowa instrukcja stosowania.

SKRÓCONA INSTRUKCJA ZASTOSOWANIA BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH: zarówno podczas czynności diagnostycznych jak i podczas terapii wybrany bloczek opieramy na zębach trzonowych (przedtrzonowych) i polecamy Pacjentowi zacisnąć zęby; terapeuta ciągnie bloczki w swoją stronę ruchem stałym, zwracając uwagę, aby Pacjent nie wykonywał ruchów kompensacyjnych w obrębie barków, szyi itp.

Szczegółowy opis metodyczny znajdziemy w publikacjach TALK TOOLS i PJtherapeutic.

KORZYŚCI STOSOWANIA BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH

Dzięki zastosowaniu szczegółowego planu motorycznego Pacjent dużo szybciej reorganizuje motorykę żuchwy, stąd leczenie międzyzębowości lub seplenienia przy asymetrii żuchwy jest bardzo efektywne.


ATEST CE

PS0003
15 Przedmioty

Arkusz danych

powierzchnia
delikatnie fakturowana
kolor
czerwony
materiał
elastomer med.
zestaw
multi-zestaw
multimedia
instrukcja
resistance
bardzo mocny
smak
neutralny

Specyficzne odniesienia

Może ci się spodobać również