office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
bloczki do terapii żuchwy
  • Bloczki przeznaczone do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej
  • bloczki do terapii żuchwy

Bloczki żuchwowe twarde

199,00 zł

(199,00 zł szt)

Brutto

Bloczki żuchwowe twarde

(jaw grading bite blocks) przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji.

W metodologii Talk Tools ćwiczenia żuchwy zaczynamy od tubek żuchwowych i gryzaków.

Bloczki żuchwowe wymagają już minimalnej wytrzymałości, która obok siły jest podstawowym parametrem diagnostycznym, dlatego dobrze ich użyć na kolejnym etapie ćwiczeń.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Bloczki żuchwowe twarde

ZASTOSOWANIE: bloczki przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji;

W ZESTAWIE: dwa komplety do ćwiczeń z obu stron jamy ustnej; bloczki są różnej grubości do ćwiczeń stabilnej pozycji żuchwy przy wymawianiu głosek na różnej wysokości żuchwy, obszerna, drobiazgowa instrukcja stosowania.

SKRÓCONA INSTRUKCJA ZASTOSOWANIA BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH: zarówno podczas czynności diagnostycznych jak i podczas terapii wybrany bloczek opieramy na zębach trzonowych (przedtrzonowych) i polecamy Pacjentowi zacisnąć zęby; terapeuta ciągnie bloczki w swoją stronę ruchem stałym, zwracając uwagę, aby Pacjent nie wykonywał ruchów kompensacyjnych w obrębie barków, szyi itp.

Szczegółowy opis metodyczny znajdziemy w publikacjach TALK TOOLS i PJtherapeutic.

KORZYŚCI STOSOWANIA BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH

Dzięki zastosowaniu szczegółowego planu motorycznego Pacjent dużo szybciej reorganizuje motorykę żuchwy, stąd leczenie międzyzębowości lub seplenienia przy asymetrii żuchwy jest bardzo efektywne.


ATEST CE

PS0003
1 Przedmiot

Arkusz danych

powierzchnia
delikatnie fakturowana
kolor
czerwony
materiał
elastomer med.
zestaw
multi-zestaw
multimedia
instrukcja
resistance
bardzo mocny
smak
neutralny

Specyficzne odniesienia

Może ci się spodobać również