office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
Bloczki do terapii żuchwy od TalkTools®
  • Bloczki żuchwowe miękkie
  • Bloczki do terapii żuchwy od TalkTools®

Bloczki żuchwowe miękkie

190,00 zł

(190,00 zł szt)

Brutto

Bloczki żuchwowe (JAW GRADING BITE BLOCKS)

miękkie bloczki przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji u Pacjentów bardziej wrażliwych w obrębie jamy ustnej.

Komplementarnie stosuje się tubki żuchwowe, które poleca się Pacjentowi do ćwiczeń domowych.

Ilość

Bloczki żuchwowe miękkie

ZASTOSOWANIE: bloczki przeznaczone są do terapii i diagnozowania asymetrii żuchwowej, seplenienia bocznego, "ślizgania" się żuchwy- braku stabilnej pozycji;

W ZESTAWIE: dwa komplety do ćwiczeń z obu stron jamy ustnej; bloczki są różnej grubości do ćwiczeń stabilnej pozycji żuchwy przy wymawianiu głosek na różnej wysokości żuchwy, obszerna, drobiazgowa instrukcja stosowania.

SKRÓCONA INSTRUKCJA: zarówno podczas czynności diagnostycznych jak i podczas terapii wybrany bloczek opieramy na zębach trzonowych (przedtrzonowych) i polecamy pacjentowi zacisnąć zęby; terapeuta ciągnie bloczki w swoją stronę ruchem stałym, zwracając uwagę, aby Pacjent nie wykonywał ruchów kompensacyjnych w obrębie barków, szyi itp.

Rodzaje ćwiczeń:

1. "Zagryź i przytrzymaj" jednostronnie dla ćwiczeń siły.

2. "Zagryź i przytrzymaj" dwustronnie dla stabilizacj i symetrii.

KORZYŚCI STOSOWANIA BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH: ćwiczenie przynosi szybkie efekty dzięki osiągnięciu sprawności żuchwy zwłaszcza w zaburzeniach wynikających z braku symetrii żuchwowej., np w przypadkach międzyzębowości. Miękkie bloczki umożliają wyćwiczenie odpowiedniej siły żuchwy dla wypowiadania różnych głosek również u Pacjentów z nadwrażliwością w jamie ustnej.

CE

PS0004
11 Przedmioty

Arkusz danych

powierzchnia
delikatnie fakturowana
kolor
fioletowy
materiał
elastomer med.
zestaw
multi-zestaw
multimedia
instrukcja

Specyficzne odniesienia

Może ci się spodobać również