office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
stabilizatory żuchwy
  • Stabilizator żuchwy - zestaw
  • Ćwiczenia żuchwy z użyciem stabilizatora
  • stabilizatory żuchwy
  • przyrząd do ćwiczenia żuchwy

Stabilizator żuchwy

190,00 zł

(190,00 zł szt)

Brutto

Stabilizatory żuchwy to zestaw do kształcenia siły, symetrii i stabilności żuchwy. Produkt do stosowania w hierarchii; tubki lub gryzaki, boczne karmienie, bloczki żuchwowe powinny zostać użyte w pierwszej kolejności. Dodatkowo, stabilizator można stosować w ćwiczeniach pionizacji języka.

Ilość

Stabilizator żuchwy - zestaw

- to dwa narzędzia przeznaczone do terapii stawu skroniowo- żuchwowego, do wzmacniania siły mięśni żujących, jako pomoc do stabilizowania rozwarcia szczęk, w ćwiczeniach stopniowanego otwarcia i zamykania ust, np w przypadkach ślinienia;

ZASTOSOWANIE: plastykowy szeroki "cyrkiel" umiejscawiamy między zębami, regulujemy jego elastyczność przy pomocy zakładki z dwoma otworami, którą ustawiamy na wybranym progu stabilizatora; zadaniem Pacjenta jest ściągnąć zębami końce w taki sposób, aby się zetknęły lub znacząco zbliżyły.

KORZYŚCI STOSOWANIA STABILIZATORA ŻUCHWY: rozwijają siłę żuchwy, dzięki czemu Pacjent po wypadku szybciej nabywa sprawności wymaganej do gryzienia i żucia, stabilizator polecany jest również do terapii seplenienia bocznego- można go układać z boku jamy ustnej i ćwiczyć stronę słabszą, stabilizatory "wyciągają" żuchwę na zewnątrz i można je stosować jako pomoc do ćwiczeń w tyłozgryzach.

STABILIZATOR ŻUCHWY jest elementem hierarchii w terapii żuchwy w metodzie TALK TOOLS i

uzupełnieniem ćwiczeń przy pomocy BLOCZKÓW ŻUCHWOWYCH

ZESTAW ZAWIERA: dwa stabilizatory różniące się elastycznością (oporem).

CE

PS0001
13 Przedmioty

Arkusz danych

powierzchnia
paskowana twarda
kolor
czerwony
materiał
elastomer med.
zestaw
multi-zestaw
multimedia
instrukcja
resistance
medium

Specyficzne odniesienia

Może ci się spodobać również