office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
Szpatułka gąbkowa ORAL miętowa
  • Szpatułka oral w reduktorze do z-vibe popette
  • Szpatułka gąbkowa ORAL miętowa

Szpatułki gąbkowe ORAL 10 pk miętowe

8,00 zł

(0,80 zł szt)

Brutto

Szpatułki gąbkowe były rutynowo przepisywane do higieny jamy ustnej, taka procedura zapobiega ryzyku zapalenia płuc i jego powikłań, ale są również niezwykle przydatne do ćwiczeń sensorycznych wewnątrz ust, do stymulacji i kształcenia czucia lub odwrażliwiania. Można je schładzać i wykorzystywać jak łyżeczkę w terapii karmienia. Można je dowolnie wycinać i nakładać na wibratory logopedyczne. Cudowne logopedyczne narzędzie!

Ilość

Szpatułki gąbkowe ORAL 10 szt. miętowe

Szpatułki gąbkowe wykorzystywane pierwotnie tylko do higieny jamy ustnej, zwłaszcza Pacjentów, u których występowało między innymi ryzyko zapalenia płuc, stały się odkryciem amerykańskich logopedów, którzy zaczęli ich używać w terapii.

Zastosowanie:

- diagnoza systemu sensorycznego;

- terapia nadwrażliwości;

- kształcenie stref artykulacyjnych;

- terapia dysfagii.

Przykład zastosowania szpatułki gąbkowej na podstawie Charlotte Boshart, "22 of my favorite tools..." w terapii nadwrażliwości: 

"Jeśli dziecko jest otwarte na dotyk warg i policzków, ale nie języka, rozpocznij od warg i policzków. Stosuj palpację tych obszarów, używając nacisku i zwolnienia. Celem jest dla dziecka akceptacja wewnątrzustnego dotyku bez nieadekwatnych odruchów, jak odruch wymiotny... s. 123

Szpatułki ORAL można dowolnie kształtować, zwilżać, nabierać na nie pokarm różnej gęstości i faktury.

Docenili ich wartość specjaliści z ARK Therapeutic Services i zaprojektowali szpatułkę (bazę) do wibratora Z-vibe- POPETTE, do której można włożyć ORAL.

Można stosować z wibratorami T-vibe od Talk Tools.

UWAGA:

Szpatułki oral stosuje sie indywidualnie! Liczba zastosowań podczas jednej sesji zasadniczo jest decyzją logopedy, pamiętajmy jednak, że stosowanie wewnątrzustne jest związane z gromadzeniem się na szpatułce śliny i pozostałości jedzenia (to daje informację o ruchomości języka i systemie sensorycznym)

ATEST CE

SM0018
27 Przedmioty

Arkusz danych

kolor
różowy
zestaw
multi-zestaw
multimedia
instrukcja

Specyficzne odniesienia

Może ci się spodobać również