office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
  • Obecnie brak na stanie
Łyżeczka terapeutyczna Dr Boehm dla dzieci
  • Łyżeczka terapeutyczna Dr Boehm dla dzieci
  • Łyżeczka do specjalistycznego karmienia dla dzieci

Łyżeczka terapeutyczna Dr Boehm dla dzieci

17,00 zł

(17,00 zł szt)

Brutto

ŁYŻECZKA DR Boehm --to giętka łopatka do specjalistycznego karmienia -13 cm długości dla dzieci.

Elastyczna część wklęsła umożliwia karmienie przy niewielkiej ruchomości żuchwy; język przyciska i podnosi część łopatki do podniebienia.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Łyżeczka DR Boehm

Ulga dla małych dzieci przy wchodzeniu w etap karmienia pokarmem stałym lub puree, dla osób niepełnosprawnych, majacych zaburzenia połykania- dysfagię, np. po udarze lub u wcześniaków. Idealna do opieki nad osobami starszymi, np. również z problemami z protezami.

Świetne narzędzie pracy dla logopedów, terapeutów zajęciowych i fizjoterapeutów.

Brak ryzyka kontuzji (np. Podniebienia u pacjentów z rozszczepem).

Dodatkowym atutem dla pracy logopedów jest możliwość stymulacji przy pomocy łyżki Flexy® mięśni policzkowych. Z tego powodu znany na całym świecie specjalista ds. Pacjentów z zaburzeniami ustno-twarzowymi i neurologicznymi, prof. Castillo Morales prezentuje łyżki Flexy® na swoich seminariach.

Podczas stosowania łyżeczki notuje się znacznie mniej wycieków pokarmu z ust. Implementacja jedzenia jest nie tylko szybsza, ale także bezpieczniejsza. Łamanie lub odpryskiwanie łyżki jest niemożliwe. Dzięki Łyżeczce Dr Boehm można prawie wyeliminować ryzyko zranienia podczas upadku z łyżką w ustach.

Łyżka Flexy rewolucjonizuje technologię wprowadzania pokarmu. Każdy zna tę sytuację: wsuwanie pokarmu może być bardzo stresujące! Zwykłą łyżkę wkłada się do ust wraz z jedzeniem, odwraca do góry dnem lub podciąga i podejmuje się próbę usunięcia jedzenia. Przy odrobinie szczęścia część jedzenia pozostanie w ustach, a większość zostanie wypchnięta przez malucha. Teraz „resztę” trzeba „zeskrobać” z ust i nosa. Wysiłek zaczyna się od nowa.

Nie można połykać z twardą łyżką w ustach, ale także wszystkimi znanymi wcześniej miękkimi łyżeczkami. Zasadniczo nie jest to możliwe! Aby móc przełknąć, łyżkę należy ponownie wyciągnąć z ust. Jednocześnie usta muszą ściagnać pokarm z łyżki, aby pozostał w jamie ustnej.Dopiero teraz możesz przełknąć.

Jednak niemowlęta, które wcześniej spożywały pokarm przez ssanie z piersi lub butelki muszą najpierw nauczyć się tego procesu, który zwykle trwa kilka miesięcy.

WERSJE KOLORYSTYCZNE:

Łyżeczka dla dzieci - czerwona

Łyżeczka dla dorosłych - niebieska

JAK TO JEST Z ŁYŻECZKĄ BOEHM?

Podczas połykania język przyciska łyżkę do podniebienia. Otwarta (wklęsła) łyżka jest odwrócona na lewą stronę i dokładnie dopasowuje się do podniebienia. Jego kształt staje się wypukły ze względu na wygięcie podniebienia. Miazga pokarmowa jest wciskana bocznie do jamy ustnej. To powoduje, że język znajduje się tak blisko podniebienia, że wyzwala się odruch połykania.

OSTRZEŻENIA

Przed każdym użyciem sprawdź odporność na rozdarcie, mocno pociągając ustnik. Zawsze sprawdzaj łyżkę pod kątem oznak zużycia. Wymień łyżkę, jeśli jest uszkodzona lub wykazuje oznaki starzenia. Łyżka nie nadaje się jako zabawka do żucia.

CZYSZCZENIE

Gotować przez 15 minut przed pierwszym użyciem. Dokładnie wyczyść po każdym użyciu. Można sterylizować w autoklawie parą do 135 ° C. Można myć w zmywarce.

CE

KL0001

Arkusz danych

powierzchnia
gładka
kolor
multicolor
materiał
silikon
multimedia
instrukcja
resistance
lekki

Specyficzne odniesienia