office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989

Najnowsze posty na blogu Kanał RSS

STARY NIEDŹWIEDŹ nie śpi...
STARY NIEDŹWIEDŹ nie śpi...
Nie tylko Amerykanie komentują nową funkcjonalność starego Misia. Uchwyt zapewnia dodatkowe możliwo...
 (1)
WAKACJE OD CEN!
WAKACJE OD CEN!
Ależ, należy korzystać z okazji! A te w PJtherapeutic zawsze są...Do 40% na wybrany asortyment prz...
 (6)
Marsha Dunn Klein w Polsce
Tylko nie pytajcie, kto to jest Marsha Dunn Klein... Gdy jeżdżę z pomocami logopedycznymi i szko...
 (3)
TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
TERAPIA ROBI SIĘ SAMA...
...gdy się ma odpowiednie narzędzia. Na filmie prezentujemy ćwiczenia ruchu języka do tyłu i do gór...
 (7)
ZAPISZ SIĘ DO TOWARZYSTWA!
Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw standardom zawodowym, mając też na uwadze coraz więks...
 (4)

Wyświetl wszystkie posty

Szukaj w blogu

SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPII KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK

SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPII KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK

  PIOTREK JAWORSKI  

 (11)

  AKTUALNOŚCI

UNRAVELING TOT's... po polsku

 czyli

ZAPRASZAMY NA DWUDNIOWE SZKOLENIE Z DIAGNOZY I TERAPII KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK

4-5 marca 2022, 12 godzin szkolenia, platforma ZOOM

prowadzący Lori Overland (USA)

Rejestracja otwarta, liczba uczestników ograniczona

CENA 1399 zł

Tethered Oral Tissues (TOT) to ograniczenie wędzidełka, którym jest mały
fałd tkanki, łączący kość z tkanką, wspierający lub ograniczający zakres ruchu. Chociaż nie jest to nowe podejście, termin TOTs został ukuty przez Kimberly Benkert, RDH, a później przez dr. Kevina Boyda w 2014 roku, aby opisać ograniczenie wędzidełka pod językiem (ankyloglossia), wargą lub wędzidełko policzkowe. Istnieje wiele „gorących tematów” w leczeniu TOTs od konieczności zabiegu chirurgicznego po konieczność opieki przed i pooperacyjnej. Lori Overland i Robyn Merkel-Walsh dokonały obszernego przeglądu literatury na temat TOT i zebrały wieledanych klinicznych w ramach przygotowań do tego kursu, aby zbadać te kontrowersje i skupić się na „evidence-based” podejściu do leczenia.
Kurs zapewnia uczestnikom „analizę zadań” w interwencji TOT, w oparciu o wiedzę, że oralny system sensoryczno-ruchowy nie może być rozdzielony, i dlatego po zdiagnozowaniu TOTs odkrywamy, że wpływ na ruch dotyka
sposobu, w jaki dana osoba przetwarza informacje sensoryczne dla karmienia i mowy. Każdą akcję motoryczną w ciele można podzielić na mniejsze jednostki, a Robyn i Lori stworzyły szereg technik reedukacji nerwowo-mięśniowej od
pasywnych do aktywnych w celu pracy z pacjentami przez całe życie z różnym zakresem funkcji poznawczych.
Warsztat omówi interwencje dotyczące zarówno karmienia wstępnego, jak i karmienia dla piersi, karmienia butelką, kubkiem, łyżeczką, pokarmem stałym i słomką w kontekście pozycji języka w jamie ustnej wymaganych dla jasności mowy. Zostaną omówione procedury chirurgiczne oraz przed i pooperacyjne strategie. Zostanie zaprezentowana reedukacja nerwowo-mięśniowa policzków, warg i języka; kurs przedstawia liczne pokazy, ćwiczenia i slajdy wideo.
Lori nauczy uczestników realizacji funkcjonalnego programu naprawczego. Ćwiczenia tu omówione mogą być wykonywane w warunkach szkolnych, szpitalnych lub przychodni w oparciu o wpływ na edukację lub czynności życia codziennego. Ostatnio Robyn i Lori dodali nową sekcję skierowaną konkretnie do małych dzieci i strategii sukcesu w tej trudnej populacji.

Reasumując korzyści-  uczestnicy poznają co najmniej 2 techniki chirurgiczne dla TOTs, potrafią określić co najmniej 2 cele przedoperacyjnego planu opieki TOTs i będą w stanie wykonać co najmniej 3 techniki z zakresu interwencji neuromuskularnej dla TOT przed i po operacją (1 policzkową, 1 wargową, 1 językową).

Serdecznie zapraszamy, mamy ograniczoną liczbę miejsc zgodnie z polityką TALK TOOLS, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Cena kursu gwarantowana do końca roku.

 (11)