office@pjtherapeutic-speechtools.com
+48 797171989
  • Nowy produkt
TERAPIA KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK podjęzykowych
  • TERAPIA KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK podjęzykowych

DIAGNOZA I TERAPIA KRÓTKICH WĘDZIDEŁEK

1 399,00 zł

(1 399,00 zł szt.)

Brutto

FUNCTIONAL ASSESSMENT AND REMEDIATION OF TOT's

4- 5 marca 2022, LORI OVERLAND

platforma zoom, 12 godzin szkolenia

tłumaczone na język polski

Ilość

Tethered Oral Tissues (TOT) to ograniczenie wędzidełka, którym jest mały fałd tkanki, łączący kość z tkanką, wspierający lub ograniczający zakres ruchu. Chociaż nie jest to nowe podejście, termin TOTs został ukuty przez Kimberly Benkert, RDH, a później przez dr. Kevina Boyda w 2014 roku, aby opisać ograniczenie wędzidełka pod językiem (ankyloglossia), wargą lub wędzidełko policzkowe. Istnieje wiele „gorących tematów” w leczeniu TOTs od konieczności zabiegu chirurgicznego po konieczność opieki przed i pooperacyjnej. Lori Overland i Robyn Merkel-Walsh dokonały obszernego przeglądu literatury na temat TOT i zebrały wieledanych klinicznych w ramach przygotowań do tego kursu, aby zbadać te kontrowersje i skupić się na „evidence-based” podejściu do leczenia.

Kurs zapewnia uczestnikom „analizę zadań” w interwencji TOT, w oparciu o wiedzę, że oralny system sensoryczno-ruchowy nie może być rozdzielony, i dlatego po zdiagnozowaniu TOTs odkrywamy, że wpływ na ruch dotyka
sposobu, w jaki dana osoba przetwarza informacje sensoryczne dla karmienia i mowy. Każdą akcję motoryczną w ciele można podzielić na mniejsze jednostki, a Robyn i Lori stworzyły szereg technik reedukacji nerwowo-mięśniowej od
pasywnych do aktywnych w celu pracy z pacjentami przez całe życie z różnym zakresem funkcji poznawczych.

Warsztat omówi interwencje dotyczące zarówno karmienia wstępnego, jak i karmienia dla piersi, karmienia butelką, kubkiem, łyżeczką, pokarmem stałym i słomką w kontekście pozycji języka w jamie ustnej wymaganych dla jasności mowy. Zostaną omówione procedury chirurgiczne oraz przed i pooperacyjne strategie. Zostanie zaprezentowana reedukacja nerwowo-mięśniowa policzków, warg i języka; kurs przedstawia liczne pokazy, ćwiczenia i slajdy wideo.
Lori nauczy uczestników realizacji funkcjonalnego programu naprawczego. Ćwiczenia tu omówione mogą być wykonywane w warunkach szkolnych, szpitalnych lub przychodni w oparciu o wpływ na edukację lub czynności życia codziennego. Ostatnio Robyn i Lori dodali nową sekcję skierowaną konkretnie do małych dzieci i strategii sukcesu w tej trudnej populacji.

Reasumując korzyści-  uczestnicy poznają co najmniej 2 techniki chirurgiczne dla TOTs, potrafią określić co najmniej 2 cele przedoperacyjnego planu opieki TOTs i będą w stanie wykonać co najmniej 3 techniki z zakresu interwencji neuromuskularnej dla TOT przed i po operacją (1 policzkową, 1 wargową, 1 językową).

W cenie liper do masażu, bloczek żuchwowy, szpatułka gąbkowa, szpatułka płaska i rękawiczka.

Serdecznie zapraszamy, mamy ograniczoną liczbę miejsc zgodnie z polityką TALK TOOLS, dlatego kto pierwszy ten lepszy. Cena kursu gwarantowana do końca roku.

ATOT
38 Przedmioty

Specyficzne odniesienia

Nowy